Hangos ostorcsattogás, vidám ének, kacagás, jókedv és sok-sok integető kéz kísérte útján a szüreti felvonulás résztvevőit október 18-án délután Szákszend utcáin. Az első állomáson, a Szendi focipályán még a felvonulás előtt az önkormányzat ízletes gulyáslevessel kedveskedett a résztvevőknek, melynek elkészítésére Bencze Sándor helyi nyugdíjast kérték fel, aki örömmel vállalta a feladatot.